O nas

Początki działalności gospodarczej firmy datuje się na rok 1955, kiedy to w siedzibie głównej w Bierutowie przy ulicy Wrocławskiej 51, uruchomiono filię przy Oleśnickiej Spółdzielni Inwalidów ZGODA, zatrudniającą kilka osób niewidomych i słabo widzących. Wytwarzane były żabki do firanek i lichtarzyki choinkowe.

 

W celu poprawy warunków materialno – bytowych tych osób, ich przedstawiciele rozmawiali we Wrocławiu i w Warszawie z decydentami, dzięki czemu, zakład ten jesienią 1959 roku stał się częścią Spółdzielni Niewidomych DOLSIN we Wrocławiu. Na początku wytwarzano głównie produkcję wyrobów metalowych: wieszaki do ubrań, kapsle do butelek itd.  Na początku lat 70-tych ubiegłego wieku, zaczęto produkcję różnych kabli przyłączeniowych, głównie były to przewody do maszyn do szycia, produkowane przez zakład w Radomiu, w kooperacji z zakładami ASPA we Wrocławiu. W 1 stycznia 1985 roku, filia Spółdzielni DOLSIN przekształciła się w nowopowstałą Spółdzielnię BIERSIN, której Prezesem został Antoni Maślanka,  wcześniej wieloletni Prezes Spółdzielni DOLSIN we Wrocławiu.

 

Od tego czasu zaczyna się dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa z tworzeniem nowych miejsc produkcyjnych w mieście Bierutów jak również w filiach chałupniczych w kilku miejscowościach na terenie 4 sąsiadujących województw z województwem wrocławskim. Pod koniec lat 80 ubiegłego wieku w Spółdzielni było zatrudnionych ponad 400 osób. W związku z dynamicznym rozwojem zakładu od 1 stycznia 1985 r. oprócz przewodów do maszyn do szycia rozszerzono produkcję przewodów przyłączeniowych o różnego typu zalewane wtyczki klasy I i klasy II, w tym wtyczkę S-3 typu uni – schucko na rynek krajów EWG i Szwajcarii, jak również zalewane różne nasadki i wtyki. Zaczęliśmy też produkcję kompletnych przewodów przyłączeniowych do czajników elektrycznych produkowanych dla dużych krajowych producentów firmy Selfa – Szczecinek oraz Libella w Warszawie. Dla branży RTV produkowaliśmy przewody zasilające do telewizorów, radiomagnetofonów dla takich firm jak WZT Warszawa, Unimor – Białystok, Diora – Dzierżoniów. Dużym osiągnięciem organizacyjno – produkcyjnym było też doprowadzenie do procesu uzwajania stojanów małogabarytowych silników trójfazowych i jednofazowych, w kooperacji z firmą Besel w Brzegu.

 

W wyniku wprowadzenia planu Balcerowicza, odcięcia łatwego kredytowania firmy, nastąpiła zmiana Zarządu związana z procesem restrukturyzacji kosztowej firmy poprzez zamykanie, kolejno przede wszystkim najmniej rentownej produkcji, która była realizowana w punktach pracy chałupniczej. Firma na szeroką skalę zaczęła udaną współpracę przy różnego rodzaju przedłużaczach pojedynczych i wielokrotnych z firmą Jonex ze Szczecinka. Kupowaliśmy od nich różnego rodzaju gniazda montowane, które łączyliśmy z naszymi różnymi przewodami przyłączeniowymi zalewanymi wtyczkami klasy I oraz klasy II . Dla firmy Jonex dostarczaliśmy bardzo duże ilości samych przewodów przyłączeniowych, które były montowane przez nich w Szczecinku i sprzedawane przez firmę Jonex.

 

Od 1999 roku kierownictwo nad Spółdzielnią objął mgr inż. Jarosław Powązka, pracujący w firmie od roku 1985 na stanowisku konstruktora-technologa. Te ostatnie lata to okres rozbudowy wpływów rynkowych i wizerunku firmy, wprowadzenie zarządzania marketingowego w Spółdzielni.

 

Do wymiernych sukcesów firmy należą:

· ciągła restrukturyzacja firmy,

· mocna dywersyfikacja produkcji,

· pozyskiwanie dużych odbiorców międzynarodowych,

· ciągła informatyzacja Spółdzielni,

· wzrost wydajności pracy, dzięki wprowadzeniu nowych, sprawdzonych technologii wytwarzania,

· uzyskanie wielu znaków aprobacyjnych niemieckich VDE oraz krajowych znaku B na nasze wyroby,

· wprowadzenie Systemu Zarządzania Jakością zgodnego z normą ISO 9001 od roku 2004.

 

Firmie udało się też w kolejnych latach zacząć dostarczać produkty do krajowych producentów a później międzynarodowych dużego AGD. Pierwszą z tych firm była firma Wrozamet kolejną Polar jak również Elektrolux. W związku z coraz większym wchodzeniem międzynarodowego kapitału i marek globalnych,  dostarczaliśmy do różnych zakładów, firmy Fagor Wrozamet we Wrocławiu oraz w Hiszpanii, Whirpool Polar we Wrocławiu oraz Elektrolux w Siewierzu.

Zaczęliśmy produkować przewody do kuchenek elektrycznych, płyt gazowych i elektrycznych, pralek, lodówek, zamrażarek, zmywarek oraz suszarek.

- dużym rynkiem zbytu byli też krajowi producenci bojlerów oraz podgrzewaczy: Elektromet, Galmet, Zelmer, Nibe Biawar oraz Kospel,

- historia początku naszej produkcji wiązek elektrycznych jest związana z współpracą z firmą Desa przy przewodach wykorzystywanych w produkcji różnego rodzaju nagrzewnic prądowych,

- zaczęliśmy produkować w kooperacji z formą Sonel różnego rodzaju przewody wykorzystywane w przyrządach pomiarowych do mierzenia napięcia, prądów, rezystancji, przepięć i itd.

- kolejnym etapem rozwoju firmy była i jest produkcja dla producentów sterowników do kotłów centralnego ogrzewania dla takich firm jak: Tech, KG, Domer Pleszew.

 

O wiarygodności naszej firmy i jej pozytywnym wizerunku na rynku jak również ciągłym rozwoju świadczy wieloletnie posiadanie certyfikatów ISO, znaków aprobacyjnych niemieckich i polskich, produkowanie wyrobów na bazie materiałów kupowanych od najlepszych dostawców krajowych oraz międzynarodowych. Nasz park maszyn i urządzeń stanowią głównie dostawcy ze Szwajcarii, Niemiec i Włoch. Jesteśmy członkiem założycielem stowarzyszenia elektrotechniki, które na przestrzeni lat przekształciło się w PIGE - Polską izbę Gospodarczą Elektroniki. Jako spółdzielnia podlegamy procesowi co trzyletniej obowiązkowej lustracji a jako ZPCHr, kontroli PIP. Na przestrzeni ostatnich lat zatrudniamy ciągle w formie umowy o pracę ponad 110 pracowników.

 

Nasz ciągły, wieloletni rozwój potwierdzają przyznawane kilkukrotnie GAZELE BIZNESU,  dla laureatów rankingu najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich przedsiębiorstw.

  

Rok 1985

BSN BIERSIN jako samodzielna firma działa na rynku od roku 1985. Pierwszym kierownikiem Spółdzielni został Prezes Antoni Maślanka. Wniósł on osobisty, bardzo duży wkład w budowanie zasobów materialnych Spółdzielni. Od 1999 roku kierownictwo nad Spółdzielnią objął Prezes mgr inż. Jarosław Powązka związany ze Spółdzielnią od początku jej funkcjonowania. Te ostatnie lata to okres rozbudowy wpływów rynkowych i poprawy wizerunku firmy, poprzez wprowadzenie zarządzania marketingowego w spółdzielni.

Strategia

Naszą działalność rozpoczynaliśmy od produkcji przewodów zasilających maszyny do szycia typu Łucznik, Singer. Obecnie zajmujemy się produkowaniem przewodów przyłączeniowych zasilających jedno i dwustronnych, wiązek elektrycznych, montażem przedłużaczy oraz wyrobów elektrotechnicznych. Do naszych stałych klientów należą m.in. firmy Fagor – fabryki we Wrocławiu i Hiszpanii, Lestar, Sonel, LG.

Cele nadrzędne BSN BIERSIN

Nasza Firma

  • O nas
  • Targi
  • Współpraca

Kontakt z nami

+48 71 314-62-81

Napisz do nas

zarzad@biersin.com.pl